Ogrodnik na abonament – jak to działa?

Na abonament można mieć telefon, można mieć samochód, radio i telewizję, a także…ogrodnika. To nie żart – wiele firm ogrodniczych posiada w ofercie abonament na usługi.

Ogrodnik w abonamencie – co to za rodzaj usługi?

W przypadku firm ogrodniczych abonament oznacza stałą opiekę nad ogrodem. Zakres usług może dotyczyć tylko pielęgnacji trawnika, co oznacza, że raz lub dwa razy w miesiącu pojawia się ogrodnik, który przywozi swój sprzęt i perfekcyjnie strzyże trawę, a jeśli pakiet jest rozbudowany dodatkowo usuwa z trawnika chwasty, przeprowadza aerację, wertykulację, nawożenie. Zakres usług może dotyczyć kompleksowej pielęgnacji ogrodu – do obowiązków ogrodnika należą m.in. sezonowe prace porządkowe, prace pielęgnacyjne przy żywopłotach, drzewach, roślinach zielonych (przycinanie, odchwaszczanie, nawożenie, zapobieganie chorobom, zabezpieczanie na zimę).

Jak działa usługa abonament ogrodniczy?

Usługa ta działa w każdej firmie trochę inaczej np. w jednej abonament jest możliwy do wykupienia po zamówieniu np. dwóch koszeń w ciągu miesiąca, w innej od razu należy podpisać umowę. W kontrakcie najczęściej podana jest częstotliwość wizyt ( np. od marca do listopada jedna w miesiącu), ogólny zakres prac (bardzo często spotykany jest zapis, że prace nie obejmują usuwania szkód powstałych w wyniku np. silnego wiatru czy działania zwierząt domowych). Szczegóły każdorazowego spotkania ustalane są bliżej ustalonego terminu. 

Ile kosztuje?

Cena abonamentu dla danego ogrodu zależy od firmy ogrodniczej. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć, że ustalona miesięczna stawka obejmuje tylko koszt wykonanych prac, natomiast nie uwzględnia kosztów wykorzystanych podczas realizacji materiałów. W praktyce oznacza to, że po zakończeniu prac, firma ogrodnicza do ustalonej ceny dolicza koszt nawozów, nasion itp.

Kto z ogrodnika na abonament korzysta?

To usługa, chętnie wybierana przez tych, którzy chcą mieć piękną i zadbaną przestrzeń wokół domu, ale nie mają na to czasu lub nie mają do prac w ogrodzie serca.

Czy warto taki abonament mieć?

Ogrodnik Łódź na abonament to pakiet korzyści. Po pierwsze właściciel ogrodu nie musi o pracach w ogrodzie pamiętać, nie musi przejmować się zakupami sprzętu, środków. Po drugie oszczędza  on czas, po trzecie pieniądze – opieka profesjonalisty oznacza, że każde pojawienie się szkodnika lub choroby zostanie zauważone i w porę zatrzymane. Po czwarte systematyczna opieka wpływa na  piękny wygląd ogrodu. A po piąte i ostatnie jest po prostu komfortowa.

Wolna sobota? Już nie musisz jej poświęcać na koszenie trawnika.