Najlepsze maski antysmogowe. Czym się wyróżniają?

Powietrze w naszych miastach zwłaszcza zimą nie należy do najczystszych. Owszem, samorządy wdrażają coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące chociażby tego jakich pieców grzewczych można w danym miejscu używać i czym w nich palić. Jednak pełne wdrożenie tych wytycznych zajmie jeszcze sporą ilość lat. dlatego też jeśli w Twoim miejscu zamieszkania powietrze jest ciężkie od zanieczyszczeń, konieczna będzie maska przeciwsmogowa stosowana przez Ciebie codziennie zawsze wtedy, gdy wychodzisz z domu. Dzięki niej ochronisz swoje drogi oddechowe i zapewnisz im pełne zdrowie. Już teraz podpowiemy Ci jaka maska antysmogowa najlepiej Cię zabezpieczy. Przeczytaj poniżej najważniejsze informacje które pozwolą Ci wybrać skuteczny produkt.

Dobra maska antysmogowa. Czyli jaka?

Skupiając się na tym, ile procent lotnych szkodliwych cząstek obecnych w powietrzu wyłapuje dana maseczka przeciwsmogowa, najczęściej znajdziemy oznaczenia FFP1, FFP2 oraz FFP3. Jest to certyfikacja unijna potwierdzająca że dany model zatrzyma 99% lotnych cząsteczek (FFP3), 94% cząsteczek (FFP2) LUB 80% cząsteczek (FFP1).

Sprawdzone maski dostarczy Ci producent masek antysmogowych z atestem. Maski mogą też posiadać oznaczenia amerykańskie, czyli N95, N99 i N100. Takie opisy informują kupującego o tym, że dany model zabezpieczy nas przed 99,97% cząsteczek (N100), 99% cząsteczek (N99) lub 95% cząsteczek (N95). Najrzadziej spotykane opisy, które jednak czasem znajdują się na opakowaniach, to P1 (80% ochrony), P2 (94% ochrony) i P3 (99,95% ochrony).

Jak już wspomnieliśmy na początku, omawiane formy zabezpieczenia należy zakładać podczas każdego wyjścia poza domem, jeśli tylko zawartość szkodliwych pyłów w powietrzu przekracza założone normy. Jednak producenci tworzą także produkty dedykowane konkretnym aktywnościom fizycznym które ułatwiają ich uprawianie w trudniejszych warunkach. Pod tym kątem wyróżniana jest między innymi maska antysmogowa do biegania, ta do spacerowania czy maska antysmogowa na rower

A co jeśli chodzi o design? On przecież w produktach, które nosimy na co dzień, jest bardzo ważny. Oczywiście spotkamy w sklepach klasyczne, czarne czy białe produkty. Ale gdy jest nam potrzebna dużo bardziej stylowa maska antysmogowa damska – bez problemu ją także znajdziemy na sklepowych półkach. Będzie miała ona kolor różowy czy naniesiony piękny, kwiecisty wzór. Pamiętajmy jednak że w tego typu akcesoriach od wyglądu ważniejsza jest skuteczność. I to na nią w pierwszej kolejności powinniśmy zwracać uwagę.