Sprytne rozwiązania aranżacyjne, dzięki którym zapanujesz nad bałaganem w kuchni

Utrzymanie porządku w kuchni wydaje Ci się niemożliwe? Mimo usilnych starań wszystkich członków rodziny w pomieszczeniu tym cały czas panuje bałagan? Nie jesteś sam, to problem większości osób i bardzo często wynika z niewłaściwej organizacji kuchennej przestrzeń. Poznaj kilka praktycznych rozwiązań, dzięki którym Twoja kuchnia zawsze będzie utrzymana w doskonałym stanie.

Sposób na porządek w domu

Nie da się ukryć, że w kuchni spędzamy każdego dnia kilka godzin, spożywając lub przygotowując posiłku, co nie sprzyja utrzymywaniu porządku na kuchennym blacie. Sytuacja taka jest jeszcze bardziej uciążliwa, jeżeli pomieszczenie to jest częścią salonu. Istnieją jednak sposoby, aby zawsze cieszyć się porządkiem w kuchni – należy je jednak uwzględnić jeszcze w czasie aranżacji tej części mieszkania. Podstawą jest odpowiednia ilość szafek, szuflad oraz półek. Jeżeli nie chcesz spędzać mnóstwa czasu na sprzątaniu, zrezygnuj z otwartych półek, na których tylko gromadzi się kurz. Zamiast tego, przechowuj naczynia oraz sztućce w zamkniętych szufladach. Aby kuchnia zawsze sprawiała wrażenie, czystej i uporządkowanej, nalepie nie układ zbyt wielu elementów na blatach. Tak naprawdę, nawet kuchenne akcesoria i urządzenia mogą znaleźć się w szafkach – wyjątkiem sprzęty często używane takie jak czajnik. Jeżeli Twoja kuchnia jest mała, nie oznacza to, że nie będziesz w stanie zapanować nad porządkiem – wystarczy, że postawisz na dużą ilość szafek, nawet po sam sufit. Na górze możesz przechowywać rzadziej używane elementy. Aby jak najlepiej wykorzystać dostępną ilość miejsca, najlepiej zdecydować się na meble na wymiar.

Postaw na nowoczesne rozwiązania meblowe

Minimalna ilość przedmiotów na blacie to podstawa, jednak o porządek należy zadbać także wewnątrz szafek. Najlepiej, jeżeli każdy przedmiot ma swoje miejsce, w które odłożysz go zaraz po użyciu. Aby dobrze zorganizować przestrzeń w meblach kuchennych, wykorzystaj nowoczesne rozwiązania dedykowane do tych pomieszczeń – dzięki nim nie tylko łatwiej Ci będzie zadbać o porządek, ale korzystanie z kuchni będzie jeszcze bardziej komfortowe. Przykładem mogą być funkcjonalne kosze cargo, które doskonale sprawdzają się w szafkach narożnych. Możesz też przechowywać w nich naczynia czy przyprawy. Innym praktycznym rozwiązaniem jest magic corner, który pozwala na maksymalne wykorzystanie szafek narożnych – zazwyczaj ma formę półki w kształcie nerki, która umożliwia całkowite wysunięcie zawartości na zewnątrz.