Domowe sposoby na pranie tapicerki meblowej

Każdy właściciel kompletu wypoczynkowego przynajmniej raz w życiu spotkał się z sytuacją, w której jego ulubiona sofa uległa zabrudzeniu – szczególnie, jeżeli posiada małe dzieci. Wylane wino, sok czy zupa potrafią doprowadzić do trwałego przebarwienia się materiału, więc należy działać szybko. Nie musisz jednak wzywać fachowców od prania tapicerki za każdym razem jak przytrafi Ci się niespodziewany wypadek. W wielu sytuacjach wystarczające okazują się domowe sposoby. Poznaj nasze propozycje.

Skuteczne sposoby na pranie tapicerki meblowej

Czyszczenie tapicerki meblowej w domu nie jest trudne, pod warunkiem, że wiesz jakich środków do tego użyć. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do trwałego uszkodzenia materiału. Sposób czyszczenia zazwyczaj dobiera się do materiału, z jakiego są wykonane meble. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest posiadanie w domu specjalnego preparatu do prania tapicerki meblowej – najczęściej dostępne są one w formie pianek. Jednak przed użyciem produktu, zrób jego test w niewidocznym miejscu. Ich użycie jest bardzo proste – po wstrząśnięciu preparatem, należy zaaplikować odpowiednią ilość pianki na plamę, odczekać chwilę, a następnie delikatnie wetrzeć ją za pomocą szczoteczki. Plama powinna zniknąć, a mebel będzie prezentował się jak nowy.

Domowe sposoby na pranie tapicerki

Jeżeli na Twojej sofie nagle pojawiła się plama, ale nie masz w domu specjalnych preparatów do jej usuwania, możesz wykorzystać domowe sposoby, które pomogą Ci poradzić sobie z problemem. Nie stosuj jednak w tym celu tradycyjnych środków do prania mebli, ponieważ są zbyt intensywne i mogą doprowadzić do zniszczenia powierzchni materiału. Bezpieczniejszym wyborem będzie użycie sody oczyszczonej. Wystarczy, że posypiesz nią plamę oraz pozostawisz na kilka minut, a następnie delikatnie wetrzesz w powierzchnię tapicerki. Następnie wystarczy, wciągnąć ją za pomocą odkurzacza. Tapicerka powinna prezentować się jak nowa. W przypadku głębszych zabrudzeń, możesz zaaplikować sodę oczyszczoną na kilka godzin, a nawet na całą noc.