Lakierowanie bezpyłowe

Miałeś wypadek? W Twojej okolicy przeszło bardzo duże gradobicie? Karoseria Twojego auta uległa uszkodzeniu wskutek działania rdzy? A może lakier na Twoim samochodzie po prostu zmatowiał po wielu latach używania pojazdu? W każdym z tych przypadków dochodzi do uszkodzenia zarówno blachy, jak i powłok lakierniczych. Co wtedy zrobić? Z pomocą przychodzi lakierowanie w komorze bezpyłowej. Jak przebiega ten proces? Jakie są jego największe zalety? O tym wszystkim przeczytasz poniżej.

Dlaczego warto korzystać z lakierowania bezpyłowego?

Dla wielu posiadaczy aut kluczowe podczas ich naprawy są koszty. Te można ograniczyć dzięki korzystaniu z powyższego procesu. Wykorzystuje się tu zdecydowanie mniej lakieru niż w innych technologiach, a sama praca trwa o wiele krócej i jest bardziej dokładna, nie wymagająca późniejszego dodatkowego, długiego wykańczania.

Lakierowanie w specjalnej komorze bez pyłu to także bezpieczeństwo dla otaczającego nas środowiska. Wykorzystywanych jest tu bowiem o wiele mniej rozpuszczalników i innych niezbędnych w innych metodach specyfików.

A jak wygląda sama komora do malowania bezpyłowego? Jeśli widzieliście kiedyś fachowy warsztat do malowania proszkowego, to widzieliście miejsce bardzo podobne do omawianego tutaj. Wykorzystanie takiej specjalistycznej przestrzeni sprawia, że możemy nałożyć mniej warstw lakieru, a mimo tego auto zostanie równo, dobrze pokryte lakierem, który będzie idealnie przylegał do powierzchni samochodu.

Oczywiście to nie jest koniec plusów powyższej technologii. Lakierowanie bezpyłowe to technologia, w której lakier schnie bardzo szybko dzięki technologii suszenia termicznego. Pojazd z warsztatu będzie więc do odbioru nawet w dzień czy dwa (przy mniejszych uszkodzeniach). Mimo tak szybkiego procesu stworzone powłoki będą miały doskonałe właściwości odpornościowe, w tym zwiększoną wytrzymałość na wilgoć, rdzę czy nawet na uszkodzenia mechaniczne.

Czy te zalety przekonały Cię do tego, by na żywo przekonać się czym jest lakiernia bezpyłowa? Mamy nadzieję że tak!