Praktyczne AGD, czyli w jakie AGD warto się wyposażyć?

W dzisiejszym świecie ludzie kupują wiele urządzeń ułatwiających codzienne życie domowe. Jeśli tylko finanse nie są przeszkodą, to warto spróbować różnych ciekawych rozwiązań z tej dziedziny. Bardzo dobrym pomysłem jest kupno samojezdnego odkurzacza. Aby go mieć, trzeba jednak spełnić pewien warunek. Jeśli w mieszkaniu jest sporo progów i wzniesień – taki sprzęt nie poradzi sobie z podjeżdżaniem. Oczywiście można go podsadzać, ale to trochę mija się z celem samodzielnego odkurzacza. Ma on swoją bazę, która powinna mieć podłączenie do prądu. To właśnie tam ładuje się urządzenie. Za pomocą aplikacji w telefonie lub tablecie, można kontrolować odkurzacz i wyznaczyć mu obszar odkurzania oraz godzinę, w której ma się on uruchamiać. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli w domu jest zwierzę, ponieważ dzięki temu sierść jest regularnie zbierana i nie osadza się na ubraniach.

Czy warto wyposażyć się w wielofunkcyjny robot kuchenny?

W większości polskich domów, gotowanie jest ważną i nieodłączną częścią życia. Dlatego właśnie warto ułatwiać sobie tę dziedzinę. Świetnym i ostatnio bardzo popularnym pomysłem jest wykorzystywanie wielofunkcyjnego robota kuchennego. W takim urządzeniu są wbudowane gotowe przepisy i instrukcje, w jaki sposób przygotować różne dania. Wystarczy jedynie dodawać odpowiednie składniki i przechodzić na ekranie do następnego etapu. Jest też tam dostępna waga oraz mikser. Można też tam ugotować jedzenie – nawet takie jak ziemniaki, ponieważ robot ten może podgrzać zawartość nawet do 100 stopni. Każdy kto dużo gotuje, na pewno doceni takie urządzenie. 

Czy warto wyposażyć się w płytę indukcyjną do gotowania?

Podczas remontu kuchni zawsze nadchodzi moment decydowania o sprzętach, które tam się znajdą. Jedną, wartą przemyślenia decyzją jest wybór kuchenki z palnikami lub indukcyjnej. Działa ona na prąd, więc trzeba postarać się o to, aby był on trójfazowy. W przeciwnym wypadku możemy spodziewać się częstego „wywalania” korków. Gotowanie na tej kuchence jest o wiele szybsze i zdecydowanie łatwiej jest ją czyścić. Tak naprawdę wystarczy trochę płynu i ręcznik papierowy. Należy jednak pamiętać, że profesjonalni kucharze korzystają z kuchenek gazowych, ale dla amatorów gotowania jest to świetne rozwiązanie.