Biało czarna kuchnia z wyspą – praktycznie i estetycznie

Jesteś na etapie projektowania swojego domu? Szczególnie trudnym pomieszczeniem do aranżacji jest kuchnia – w przeciwieństwie to innych pomieszczeń nie spełnia ona tylko funkcji ozdobnej. Musi być praktyczna i funkcjonalna, aby przygotowanie w niej posiłków było przyjemne i sprawne. Nowoczesne projekty kuchni bardzo często przewidują umieszczenie w jej centralnym punkcie wyspy. Czy to dobre rozwiązanie? Dowiedz się na jego temat więcej.

Nowoczesna kuchnia z wyspą – jakie ma zalety?

Projekty kuchni z wyspą często znajdują się na okładkach najlepszych czasopism wnętrzarskich. Obecnie to jeden z najmodniejszych wariantów, który nie tylko prezentuje się niezwykle nowocześnie, ale też oferuje nieskończone możliwości.

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na kuchnie z wyspą? Przede wszystkim dlatego, że nadaje przestrzeni nowoczesnego wyglądu – szczególnie, jeżeli masz do czynienia z kuchnią, która połączona jest z jadalnią lub salonem. Dla przykładu biało czarna kuchnia z wyspą świetnie wpasowuje się o ostatnie trendy, a dobre dobranie kolorów i tonów jest w stanie skutecznie optycznie powiększyć wnętrze.  Co więcej, rozwiązanie to jest bardzo praktyczne, ponieważ pozwala Ci na doskonałe wykorzystanie miejsca. Dzięki wyspie zyskujesz dodatkowy blat, na którym możesz kroić warzywa, przygotowywać posiłki lub po prostu ustawić często używane sprzęty kuchenne. Nie ulega wątpliwości, że wyspa podnosi wygodę i ergonomie domowników.

Wyspa w kuchni – kiedy się nie sprawdzi?

Chociaż wyspa w kuchni to bardzo praktyczne rozwiązanie nie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Warto pamiętać, że w małych przestrzeniach to prawdziwy złodziej miejsca. Według specjalistów, na wyspę można decydować się w pomieszczeniach o minimalnej wielkość 20 m2. Natomiast odległość mebli od wyspy musi mieć co najmniej 90 cm – najlepiej jednak, jeżeli jest to 110-120 cm. Jeżeli więc Twoja kuchnia nie należy do największych, zrezygnuj z tego rozwiązania. W takiej sytuacji lepiej postawić na tradycyjne meble kuchenne, które będą umieszczone wzdłuż ścian. Mała kuchnia także potrafi być funkcjonalna i przytulna – najważniejsze jest jednak odpowiednie zorganizowanie przestrzeni, pomocne w tym przypadku może być skorzystanie z usług fachowych projektantów wnętrz.