Na jaki styl w mieszkaniu się zdecydować?

Zanim zaczniemy jakikolwiek remont, powinniśmy zastanowić się, jaki chcemy osiągnąć efekt. Źródłem inspiracji mogą być różne programy telewizyjne, gazetki i katalogi remontowe. Można też samemu wymyślić projekt wymarzonego mieszkania za pośrednictwem specjalnego programu. Sklepy o meblowej tematyce bardzo często mają taką opcje w ofercie do wykonaniu na miejscu lub na stronie internetowej. Oczywiście w trakcie remontu pomysł może ulec zmianie, więc nic się nie stanie, kiedy będzie trzeba odmienić kilka szczegółów. Znajomość stylu, który będzie dominować w domu, jest bardzo ważny, ponieważ wiadomo przynajmniej na jaki kolor pomalować ściany lub jakie meble zakupić.

Najpopularniejsze style wyposażenia wnętrz?

Od jakiegoś czasu, z czym zgodzi się chyba każdy, dość popularnym stylem jest nowoczesny. Charakteryzuje się on sporymi przestrzeniami oraz liniami prostymi. Bardzo często można w nim zauważyć gładkie powierzchnie. Dominują w nim białe i szare barwy. Innym, ciekawym stylem jest klasyczny. Jest on ponadczasowy i charakteryzuje się przytulnym wnętrzem. Można tam spotkać drewniane elementy i ciepłe kolory w typie beżu i brązu. Nieco ciekawszym stylem jest glamour. Charakteryzuje go ogólny przepych. Liczne lustra, szklane powierzchnie i błyszczące elementy są w nim czymś obowiązkowym. Jest to dość odważny wystrój, który nie każdemu może przypaść do gustu. Oczywiście podobnych stylów jest więcej i można je wymieniać godzinami, ale na te decyduje się spora ilość ludzi.

Na co warto uważać podczas dobierania odpowiedniego stylu do swojego mieszkania?

Największym błędem podczas urządzania mieszkania jest nieumyślna przesada. Dobrym przykładem są czerwone ściany, które mogą dobrze wyglądać jedynie jako mały element, bo po dłuższym czasie będą wywoływać zdenerwowanie i spowodować problemy ze snem. Taki błąd można jednak łatwo naprawić. Większy problemem są nieodwracalne decyzje w celu upodobnienia się do jakiegoś stylu. Może to być na przykład wyburzenie ściany w celu uzyskania większej przestrzeni. Jeśli jednak będzie to zła decyzja, nie można tego już tak łatwo naprawić.